Konkurs dziennikarski dla młodzieży po raz czwarty

Tacy jesteśmy - pióra w dłoń!

JAG, 15 październik 2013, 11:00
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Wƒ trzech pierwszych edycjach konkursu dziennikarskiego prosiliśmy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oƒ teksty o ƒogólnym tytule Co nas kręci. W ƒczwartym nieco to hasło modyfikujemy, na: Tacy jesteśmy. Piszemy nieco, bo nadal interesują nas wasze pasje iƒ waszych kolegów, to, tym czym żyją młodzi ludzie wƒ roku 2013 iƒ co jest dla nich ważne.
Tacy jesteśmy - pióra w dłoń!

Laureaci i wyróżnieni z trzeciej edycji konkursu dziennikarskiego.

Zmiana hasła nie zawęża tematyki artykułów, nadal liczymy, że będą różnorodne. Tak jak w latach poprzednich zależy nam, byście pokazali, jak wygląda życie waszych małych środowisk, was i ludzi, z którymi stykacie się czasem codziennie, czasem przy wyjątkowych okazjach.

Z tych historii wyłoni się portret młodych mieszkańców naszego powiatu, radości i smutków, które wam towarzyszą. Pamiętajcie tylko, że nie ma to być opowiadanie, a artykuł prasowy, czyli reportaż, felieton, esej. Prosimy jednak, by nie przesyłać wywiadów, w tym roku nie będą one oceniane..

Wysłanie materiału na konkurs jest równoznaczne ze zgodą na jego opublikowanie na stronie internetowej www.debica24.eu i w tygodniku Obserwator Lokalny.

Maszynopisy, rękopisy lub CDromy można dostarczyć do 15 listopada. Nasz adres: ul. Żeromskiego 10, 39-220 Dębica. Teksty można przysłać pocztą lub e-mailem na adres: pajura@ol.com.pl. Oprócz tekstu w przesyłce powinno się znaleźć zgłoszenie do konkursu, a na nim imię i nazwisko autora, dane kontaktowe do autora materiału (telefon komórkowy, stacjonarny lub e-mail), nazwę szkoły uczestnika, imię i nazwisko nauczyciela, pod opieką którego artykuł został napisany.

Każdy z uczestników konkursu może nadesłać tylko jeden tekst. Nie narzucamy nikomu minimalnej objętości materiału, maksymalną ograniczamy natomiast do 8500 znaków komputerowych ze spacjami.

Laureatów wyłania jury, w skład którego wchodzą członkowie kolegium redakcyjnego Obserwatora Lokalnego.

Przy ocenie prac brać będziemy pod uwagę przede wszystkim oryginalność tekstu i tematu, solidność i rzetelność w pozyskiwaniu i przetwarzaniu informacji oraz poprawność językową i konstrukcję artykułu. Zgłoszone teksty nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 5 grudnia podczas spotkania z udziałem laureatów i wyróżnionych uczestników konkursu. O miejscu tej uroczystości poinformujemy w późniejszym terminie.

Na autorów trzech najlepszych prac czekać będą jak zwykle atrakcyjne nagrody. Jakie, tego dowiecie się z kolejnych numerów OL. Gwarantujemy jednak, że będzie o co walczyć. Jeśli nie wierzycie, zapytajcie kolegów, którzy byli laureatami poprzednich edycji.

Ci także mogą przysłać swoje artykuły, jeśli są oczywiście jeszcze uczniami szkół ponadgimnazjalnych. W dotychczasowych edycjach zdarzało się już, że w kolejnych latach nagrody główne lub wyróżnienia trafiały do tych samych osób. Ile będzie wyróżnień w tym roku, zadecyduje jury.

Przed rokiem najbardziej urzekł nas artykuł Katarzyny Markiewicz (na zdjęciu obok druga od lewej), uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy pt. Nastoletnia mama pod wpływem. Druga była Justyna Wilk, a trzecia Gabriela Ragan (obie I LO).

Organizatorem konkursu jest Agencja Wydawnicza Agard, która jest wydawcą Obserwatora Lokalnego.