Puchary dla skrzydlatych (zdjęcia + film)

tra, 14 grudzień 2012, 08:55
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Takiej frekwencji podczas 60. Wystawy Gołębi Pocztowych Okręgu Rzeszów, która w ostatni weekend odbyła się w Dębicy, nie spodziewali się sami organizatorzy. Halę sportową przy ul. Kościuszki przez dwa dni odwiedziło ponad tysiąc zwiedzających, a podczas aukcji charytatywnej na której licytować można było 35 gołębi udało się zebrać 4 tys. zł.
Puchary dla skrzydlatych (zdjęcia + film)

Wystawa zorganizowana przez dębicki oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych zgromadziła hodowców z całego Podkarpacia, którzy do konkursu wystawili 225 gołębi.

- Ja przywiozłem tylko dwa, ale najważniejsze, że wystawiłem i mogłem się pokazać - twierdził jeden z mężczyzn, którego spotkałem tuż przed halą.

Tymczasem w środku kłębiły się tłumy tych, dla których gołębie pocztowe to pasja od lat, jak i ci, którzy dopiero łapią bakcyla. Choć wśród publiczności dominowali mężczyźni, to zdarzały się i panie zainteresowane ptakami hodowanymi wyłącznie w celach sportowych.

W takiej, sportowej rywalizacji największym zwycięzcą w naszym regionie czuć się może Andrzej Warchoł, na co dzień wiceprezes dębickiego oddziału, który został wicemistrzem okręgu Rzeszów. Lepszy od niego był tylko Zygmunt Widomski z Sanoka.

Jednak wystawa to przede wszystkim okazja, by nagrodzić nie tylko wyniki, ale i urodę prezentowanych ptaków. W kategorii olimpijski standard - samce zwyciężył gołąb Marka Frączka. Kolejne nagrody zdobyli: Edward Pietruś, Stanisław Bernacki, Katarzyna i Bogdan Pałka, Jakub Jaskulski, Eugeniusz Zygmunt oraz Janusz i Mariusz Kalandyk.

Marek Frączek zdominował również kategorię samic. Za nim byli: Edward Pietruś, Andrzej Warchoł, Waldemar Jałowiec oraz Janusz i Mariusz Kalandyk W kategorii standard wyczynowy nagrody zgarnęli: Ryszard i Krzysztof Tabinowski i Franciszek Kowal (samce) oraz Ryszard Smagała (samice).

Karina Rafał i Tadeusz Depa oraz Piotr Migała zaprezentowali najpiękniejsze ptaki w kategorii emden standard (samce). Najładniejsze samice należały do duetu Szynal - Zaręba i Kazimierza Świstaka.

Za dalekodystansowe samce puchary odebrali: Karina Rafał i Tadeusz Depa oraz Krzysztof i Ryszard Tabinowski, a za kategorię standard II: Eugeniusz Zygmunt, Krzysztof i Ryszard Tabinowski (samce), a także Waldemar Jałowiec (samice).

Zwycięzcami kategorii młode standard zostali: Waldemar Jałowiec, Radosław Mroczka, Daniel Zygmunt (samce) i Marek Frączek, Eugeniusz Zygmunt i Radosław Mroczka (samice). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Artykuł wyświetlono 3502 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
O%20nas
Informator
Turystyka
Galeria
Encyklopedia
Czytelnia
Ol2
Info%20kopia
Pogoda

Dębica

Partly Cloudy 6°C

Ciśnienie: 1010 hPa

Prędkość wiatru: 46 km/h

Wilgotność: 70%

stat4u