Kandydaci zostali zaakceptowani

JAG, 09 luty 2012, 07:22
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała ośmiu kandydatów na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkoli w Dębicy. O tym, czy nimi zostaną, zadecyduje burmistrz Paweł Wolicki.
Kandydaci zostali zaakceptowani

Wojciech Iwasieczko

Czas na podjęcie decyzji ma do końca czerwca, ale pewnie zrobi to wcześniej. Także po to, by wybrani dyrektorzy już teraz mogli robić plany na następny rok szkolny. Pozytywną opinię otrzymali: Dorota Kliś (Miejskie Przedszkole nr 2), Wiesława Buszek (MP nr 4) i Agata Kliś (MP nr 7). Jest to jedyna nowa kandydatka. Poprzednia dyrektorka siódemki Danuta Kantor przechodzi na emeryturę. Komisję przekonali do siebie po raz kolejny Paweł Adamek (Szkoła Podstawowa nr 3) i Wojciech Iwasieczko (SP nr 11). Rywalizację o stanowisko w SP nr 8 wygrała na razie Joanna Sosin. Oferta Ewy Hołubowskiej została odrzucona. Zdaniem dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusza Kozaka, Joanna Sosin przedstawiła lepszą koncepcję pracy szkoły.

- Widać, że ma pomysł na jej promocję w środowisku - wyjaśnia.

W MG nr 1 dyrektorem pozostanie prawie na pewno Zbigniew Drzymała, a MG nr 4 - Andrzej Czudecki. Obaj pełnili te funkcje także w ostatniej kadencji.