Hokej na lodzie

Dębiczanki grają w ekstraklasie kobiet

JAG, 11 grudzień 2013, 13:47
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Po raz kolejny w tym sezonie zawodniczki UKH Dębica wystąpiły w barwach MKHL Krynica. We wtorek (10 grudnia) w Krynicy zagrały w meczu z Cracovią, który ich drużyna wygrała 7:1. W zwycięskim składzie znalazły się Magda Mroczka, Kamila Gołębiowska, Gabriela Pytel i Aleksandra Pomirowska.
Dębiczanki grają w ekstraklasie kobiet

Na zdjęciu od lewej: Magda Mroczka, Kamila Gołębiowska, Gabriela Pytel i Aleksandra Pomirowska.

Oprócz nich w obecnym sezonie w ekstraklasie kobiet w grupie "B" Dębicę reprezentują: Alicja Szczepanik, Paulina Walichowska i Wiktoria Warchoł. Drużyna z Krynicy jest obecnie liderem tabeli.
W sobotę (14 grudnia) w meczu MKHL Krynica z Polonią Bytom w grupie "A" ekstraklasy kobiet zadebiutuje Magda Mroczka, która występami w grupie "B" zyskała uznanie kadry trenerskiej krynickiego zespołu. Będzie ona drugą osobą z Dębicy po Bartoszu Ciurze, która zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej hokeja na lodzie w Polsce.
Klub hokejowy z Dębicy czyni starania, by w następnym sezonie (2014/2015), zgłosić drużynę kobiet do ekstraklasy "B". Ma już podpisane stosowne porozumienie z krynickim klubem, co pozwala optymistycznie patrzeć na rozwój tej sekcji w naszym mieście. Jeżeli do startu dojdzie, dębiczanki będą rywalizować z zawodniczkami z Sanoka, Krakowa, Nowego Targu oraz Tychów i Łodzi. Dwa ostatnie miasta również w nadchodzącym sezonie mają zamiar zgłosić drużyny kobiet do rozgrywek.

Artykuł wyświetlono 2268 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Mapa
O%20nas
Informator
Turystyka
Galeria
Encyklopedia
Czytelnia
Ol2
Info%20kopia
Pogoda

Dębica

Partly Cloudy 1°C

Ciśnienie: 1019 hPa

Prędkość wiatru: 13 km/h

Wilgotność: 86%

stat4u